Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2016

Ογδοη σερί νίκη για την γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Πορφύρα στην Α2 Εθνική Κατηγορία

Η ομάδα 'ΓΣ Αστέρας Αγίου Δημητρίου' έχει -3 βαθμούς

Aυτή είναι η βαθμολογία στον Ομιλο του Πορφύρα στην Α2 Εθνική Κατηγορία, στο βόλεϊ Γυναικών, μετά και από τα παιχνίδια του Σαββατοκύριακου.
Ο Πορφύρας πέτυχε την όγδοη νίκη του σε ισάριθμα ματς, με 3-1 σετ, αυτή τη φορά στο Αιγάλεω, απέναντι στην ομώνυμη ομάδα που  επίσης είχε πάρει σετ από τον Ηλυσιακό και τον Πανιώνιο, οι οποίοι ακολουθούν τον Πορφύρα στην βαθμολογία.
Τα σετ ήταν : 16-25, 13-25, 25-19, 22-25 ( από 10-20 ).
Σε παιχνίδια περίεργα και με ιδιαιτερότητες, όπως αυτό στο Αιγάλεω,  απέναντι σε έναν αντίπαλο επικίνδυνο, κρατάς το αποτέλεσμα, πας στο σπίτι, ξεκουράζεσαι, σκέφτεσαι τι πρέπει να κάνεις καλύτερο και πάς για το επόμενο, με τον Ηλυσιακό το Σάββατο στο Σαλπέας.
Κέρδος από τη συνάντηση στο Αιγάλεω, η επιστροφή της πασαδόρου μας Δώρας Γκολφινοπούλου και η πολύ καλή εμφάνιση της 20χρονης λίμπερο από την Ακαδημία μας, Μαριάννας Λιάρου που δείχνει πρόοδο. Σε ετοιμότητα απέδειξε ότι είναι και η Πέννυ Καράκου, η οποία αγωνίσθηκε με επιτυχία απέναντι στην προηγούμενη ομάδα της.
Συνεχίζουμε την προσπάθεια.Μπράβο στο Αιγάλεω για την εμφάνιση του.
ΑΟΦ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ( Βασίλης Πανδής-Πόπη Καλλή ) : Χρήστου, Μ.Ράπτη, Μουστάκη, Σιδεράτου, Φωτεινού, Ξαγοραράκη, Θεοχάρη, Θαλασσινού, Λιάρου, Γκολφινοπούλου, Καράκου, Ν.Γκούρα, Κουόλ, Μπουτσελάκου.